Aplikacja RATUNEK
Aplikacja RATUNEK jest jedyną oficjalną aplikacją zalecaną
i obsługiwaną przez GOPR.
Pogoda w górach
2020.05.26 09:00:55
9°C
10/10, mgła
bezwietrznie
małe, deszcz
-1 cm
widoczność 3000 m
warunki średnie
Warunki turystyczne
średnie
Nowy Targ
średnie
Rabka Zdrój
średnie
Szczawnica
Prognoza pogody

Historia klubu

Klub narciarstwa wysokogórskiego (GOPR PODHALE) Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego grupy Podhalańskiej, powstał na jesieni 2006 roku, choć GOPR reprezentowany jest na zawodach różnej rangi już od wielu, wielu lat. Działalność klubu zainicjowała grupa młodych ratowników z rejonów Pienin, Beskidu Sądeckiego, Gorców oraz sam naczelnik Grupy Podhalańskiej. W tym samym roku Klub wystąpił o licencję Polskiego Związku Alpinizmu, dzięki czemu zrzeszeni zawodnicy posiadają pełne uprawnienia do reprezentacji Polski na zawodach krajowych oraz międzynarodowych.

Obecnie Klub zrzesza coraz większą liczbę zawodników-ratowników, których zainteresowania narciarstwem wysokogórskim są wybitne. Świadczą o tym znaczne sukcesy odnoszone na arenie krajowej i międzynarodowej. Nazwiska ich widnieją na Mistrzostwach Świata i Europy. Nie brakuje ich również na najtrudniejszych zawodach świata, jakimi jest słynna Pierra Menta w Alpach francuskich czy Patrouile des Glaciers w Szwajcarii. Jednak do największych sukcesów należy zaliczyć zdobycie Mistrza Polski seniorów 2007,2008, Pucharu Polski 2006, 2007 oraz kilka krotne Mistrzostwo Polski w kategorii ratowników górskich.

Głównym celem Klubu jest propagowanie ski-touringu wśród narciarzy, młodzieży i wszystkich sympatyków górskiej turystyki zimowej, jako niezwykle przyjemnego, szybkiego i przede wszystkim bezpiecznego przemieszczania się po górskich szlakach zimą. Innym równie ważnym celem jest podnoszenie umiejętności i doświadczenia wśród ratowników górskich, tak istotnego w niesieniu pomocy ludziom w górach.

Partner Grupy Podhalańskiej GOPR Sponsorzy GOPR Partnerzy GOPR
ESRI Polska PZUPlusTatraTauronMercedes Benz Alpin SportSatelHiMountain

Grupa Podhalańska GOPR

al. 1000-lecia 1
34-700 Rabka Zdrój

tel.: 0-18 267 68 80
fax: 0-18 267 64 58

poczta@gopr-podhale.pl

Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
realizuje zadania z zakresu ratownictwa górskiego
dzięki środkom finansowym MSW