Aplikacja RATUNEK
Aplikacja RATUNEK jest jedyną oficjalną aplikacją zalecaną
i obsługiwaną przez GOPR.
Pogoda w górach
2021.02.26 09:36:08
3°C
0/10, słońce
W 2.0 m/s
brak
68 cm
widoczność bardzo dobra
warunki średnie
Warunki turystyczne
średnie
Nowy Targ
dobre
Rabka Zdrój
średnie
Szczawnica
średnie
Turbacz
Prognoza pogody

II Zawody Ratowników Wodnych i Górskich-zapraszamy 9-10.07 Kluszkowce

04.07.2016

Wszystko rozpocznie się w sobotę 9 lipca na plaży Jeziora Czorsztyńskiego. Odprawa i losowanie drużyn (jeden zawodnik wodny i jeden górski), po czym drużyny wystartują w następujących konkurencjach:

Sztafeta bieg – pływanie: Konkurencja, na którą składa się kombinacja biegania i pływania. Pierwszy ratownik z zespołu biegnie dystans ok. 300m, następnie drugi pokonuje wyznaczony dystans wpław i na koniec pierwszy ratownik ponownie przebiega odcinek trasy do mety.

Wyścig kajaków: Zadaniem zespołów jest jak najszybsze pokonanie wyznaczonego bojami dystansu po wodzie. W tej konkurencji liczyć będzie się współpraca pomiędzy ratownikami. 

Poszukiwanie za pomocą detektora lawinowego: Zadaniem zespołów będzie jak najszybsze odnalezienie 4 ukrytych w piasku odbiorników przy pomocy specjalistycznego sprzętu używanego przez ratowników górskich podczas akcji poszukiwawczych.

Wyścig z deską: Konkurencja z użyciem desek wykorzystywanych w ratownictwie wodnym, będąca kombinacją pływania wpław i na desce, w której bardzo ważna będzie współpraca między ratownikami. Pierwszy zawodnik pokonuje wyznaczony dystans wpław, a następnie drugi dopływa do niego na desce i razem wracają do mety.

Flagi plażowe: Konkurencja indywidualna rozgrywana będzie na boisku o wymiarach 20m x 10m. Na sygnał startera zawodnicy ruszają po wbitą w piach flagę, oddaloną o 20 metrów od startu. Zdobywcy flag awansują do następnej rundy. Zwycięża ten kto w dwuosobowym finale zdobędzie ostatnią flagę.

Akcja z pontonem: Konkurencja zespołowa z użyciem zasobników z liną i pontonów. Pierwszy ratownik ubrany w szelki od zasobnika płynie po wyznaczonym torze do pontonu, który musi odwrócić i zabezpieczyć, a następnie drugi zawodnik stojący na brzegu ściąga ponton z ratownikiem do mety za pomocą zasobnika z liną.

W niedzielę 10 lipca rywalizować będziemy w konkurencjach górskich na górze Wdżar (766 m n.p.m.):

Wspinaczka (sztafeta): Konkurencja zespołowa rozgrywana seriami na czas. Zadaniem zawodników jest wspięcie się po trasie do wyznaczonego punktu. Liczą się łączne czasy uzyskane przez dwóch zawodników w zespole.

Most linowy: W tej konkurencji chodzi o przejście po wiszącym moście nad kamieniołomem Snozka. Każdy z ratowników w zespole musi pokonać trasę tam i z powrotem. Na ostateczny wynik składa się suma czasów obu zawodników z zespołu.

Nosze ratunkowe: Konkurencja zespołowa z wykorzystaniem noszy ratowniczych i manekinów, rozgrywana seriami na czas. Wygrywa zespół, który najszybciej pokona wyznaczony dystans.

Po zakończeniu zmagań nastąpi wyłonienie zwycięzców i wręczenie medali. 

Partner Grupy Podhalańskiej GOPR Sponsorzy GOPR Partnerzy GOPR
ESRI Polska PZUPlusTatraTauronMercedes Benz Alpin SportSatelHiMountain

Grupa Podhalańska GOPR

al. 1000-lecia 1
34-700 Rabka Zdrój

tel.: 0-18 267 68 80
fax: 0-18 267 64 58

poczta@gopr-podhale.pl

Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
realizuje zadania z zakresu ratownictwa górskiego
dzięki środkom finansowym MSW