Aplikacja RATUNEK
Aplikacja RATUNEK jest jedyną oficjalną aplikacją zalecaną
i obsługiwaną przez GOPR.
Pogoda w górach
2020.02.16 09:35:13
6°C
4/10, słońce
SE słaby
brak
95 cm
widoczność bardzo dobra
warunki dobre
Warunki narciarskie
dobre
Laskowa-Kamionna
b. dobre
Limanowa Ski
b. dobre
Lubomierz Ski
b. dobre
Maciejowa Ski
dobre
Śnieżnica
Warunki turystyczne
dobre
Hala Krupowa
średnie
Krościenko
dobre
Nowy Targ
dobre
Rabka Zdrój
średnie
Szczawnica
dobre
Turbacz
Prognoza pogody

II Zawody Ratowników Wodnych i Górskich-zapraszamy 9-10.07 Kluszkowce

04.07.2016

Wszystko rozpocznie się w sobotę 9 lipca na plaży Jeziora Czorsztyńskiego. Odprawa i losowanie drużyn (jeden zawodnik wodny i jeden górski), po czym drużyny wystartują w następujących konkurencjach:

Sztafeta bieg – pływanie: Konkurencja, na którą składa się kombinacja biegania i pływania. Pierwszy ratownik z zespołu biegnie dystans ok. 300m, następnie drugi pokonuje wyznaczony dystans wpław i na koniec pierwszy ratownik ponownie przebiega odcinek trasy do mety.

Wyścig kajaków: Zadaniem zespołów jest jak najszybsze pokonanie wyznaczonego bojami dystansu po wodzie. W tej konkurencji liczyć będzie się współpraca pomiędzy ratownikami. 

Poszukiwanie za pomocą detektora lawinowego: Zadaniem zespołów będzie jak najszybsze odnalezienie 4 ukrytych w piasku odbiorników przy pomocy specjalistycznego sprzętu używanego przez ratowników górskich podczas akcji poszukiwawczych.

Wyścig z deską: Konkurencja z użyciem desek wykorzystywanych w ratownictwie wodnym, będąca kombinacją pływania wpław i na desce, w której bardzo ważna będzie współpraca między ratownikami. Pierwszy zawodnik pokonuje wyznaczony dystans wpław, a następnie drugi dopływa do niego na desce i razem wracają do mety.

Flagi plażowe: Konkurencja indywidualna rozgrywana będzie na boisku o wymiarach 20m x 10m. Na sygnał startera zawodnicy ruszają po wbitą w piach flagę, oddaloną o 20 metrów od startu. Zdobywcy flag awansują do następnej rundy. Zwycięża ten kto w dwuosobowym finale zdobędzie ostatnią flagę.

Akcja z pontonem: Konkurencja zespołowa z użyciem zasobników z liną i pontonów. Pierwszy ratownik ubrany w szelki od zasobnika płynie po wyznaczonym torze do pontonu, który musi odwrócić i zabezpieczyć, a następnie drugi zawodnik stojący na brzegu ściąga ponton z ratownikiem do mety za pomocą zasobnika z liną.

W niedzielę 10 lipca rywalizować będziemy w konkurencjach górskich na górze Wdżar (766 m n.p.m.):

Wspinaczka (sztafeta): Konkurencja zespołowa rozgrywana seriami na czas. Zadaniem zawodników jest wspięcie się po trasie do wyznaczonego punktu. Liczą się łączne czasy uzyskane przez dwóch zawodników w zespole.

Most linowy: W tej konkurencji chodzi o przejście po wiszącym moście nad kamieniołomem Snozka. Każdy z ratowników w zespole musi pokonać trasę tam i z powrotem. Na ostateczny wynik składa się suma czasów obu zawodników z zespołu.

Nosze ratunkowe: Konkurencja zespołowa z wykorzystaniem noszy ratowniczych i manekinów, rozgrywana seriami na czas. Wygrywa zespół, który najszybciej pokona wyznaczony dystans.

Po zakończeniu zmagań nastąpi wyłonienie zwycięzców i wręczenie medali. 

Partner Grupy Podhalańskiej GOPR Sponsorzy GOPR Partnerzy GOPR
ESRI Polska PZUPlusTatraTauronMercedes Benz Alpin SportSatelHiMountain

Grupa Podhalańska GOPR

al. 1000-lecia 1
34-700 Rabka Zdrój

tel.: 0-18 267 68 80
fax: 0-18 267 64 58

poczta@gopr-podhale.pl

Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
realizuje zadania z zakresu ratownictwa górskiego
dzięki środkom finansowym MSW