Aplikacja RATUNEK
Aplikacja RATUNEK jest jedyną oficjalną aplikacją zalecaną
i obsługiwaną przez GOPR.
Pogoda w górach
2020.07.04 11:13:50
11°C
9/10, słońce
NE 3.0 m/s
brak
-1 cm
widoczność 3000 m
warunki średnie
Warunki turystyczne
b. dobre
Nowy Targ
dobre
Rabka Zdrój
średnie
Szczawnica
średnie
Turbacz
Prognoza pogody

Kranj Test IRO Mistrzostwa Słowenii

17.05.2010

W pięknie położonej miejscowości Kranj w Słowenii odbyły się testy IRO i jednocześnie Międzynarodowe Mistrzostwa Psów Ratowniczych Słowenii. Testy i Mistrzostwa odbywały się według międzynarodowego regulaminu IRO w dwóch specjalnościach...
W pięknie położonej miejscowości Kranj w Słowenii odbyły się testy IRO i jednocześnie Międzynarodowe Mistrzostwa Psów Ratowniczych Słowenii. Testy i Mistrzostwa odbywały się według międzynarodowego regulaminu IRO w dwóch specjalnościach otwarta przestrzeń i gruzy.
Do testów IRO na otwartej przestrzeni z Gr. Podhalańskiej GOPR został zgłoszony pies Baster, który zaliczył test z 276 punktami. Ta ilość punktów pozwoliła zająć 4 miejsce w Mistrzostwach Słowenii.
Jest to dokładnie taka sama ilość punktów jak trzeciej w tej klasyfikacji Węgierki. W takim przypadku o „pudle” zadecydowały punkty z pracy węchowej a tam różnica wynosiła jeden punkt na naszą niekorzyść.
Baster miał w swojej specjalności 30 rywali ze Słowenii, Węgier, Austrii, Chorwacji, Hiszpanii. Teren, na którym odbywało się przeszukanie komentowany był, jako trudny, o czym ma świadczyć fakt, że tylko 10 zespołów ukończyło testy. Generalnie organizacja tej imprezy była na bardzo wysokim poziomie jak i praca zespołów ratowniczych, które można było obejrzeć w wolnej chwili. To właśnie w Słowenii odbywały się do tej pory najważniejsze imprezy ratownicze IRO (typowo ratownicze) jak różnego rodzaju Real Testy czy Misyjne Testy. Dlatego cieszy fakt, że w konfrontacji z innymi zespołami ratowniczymi i na ich terenie zespół z Podhala nie zamyka stawki.

http://www.kvrp-kranj.si/lang/en/test
Partner Grupy Podhalańskiej GOPR Sponsorzy GOPR Partnerzy GOPR
ESRI Polska PZUPlusTatraTauronMercedes Benz Alpin SportSatelHiMountain

Grupa Podhalańska GOPR

al. 1000-lecia 1
34-700 Rabka Zdrój

tel.: 0-18 267 68 80
fax: 0-18 267 64 58

poczta@gopr-podhale.pl

Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
realizuje zadania z zakresu ratownictwa górskiego
dzięki środkom finansowym MSW