Aplikacja RATUNEK
Aplikacja RATUNEK jest jedyną oficjalną aplikacją zalecaną
i obsługiwaną przez GOPR.
Pogoda w górach
2021.04.12 09:06:04
4°C
1/10, słońce
SW bezwietrznie
brak
32 cm
widoczność bardzo dobra
warunki dobre
Warunki turystyczne
dobre
Nowy Targ
dobre
Rabka Zdrój
dobre
Szczawnica
dobre
Turbacz
Prognoza pogody

Mistrzostwa Węgier testy IRO

04.10.2010

Trzecie miejsce i tytuł II V-ce Mistrza Węgier zdobył Baster w miejscowości Jaszbereny. Tym razem rywalizował w specjalności gruzowej. W swojej klasie miał 25 rywali z kilku krajów Europy. Dni 01-03.10.10r. wniosły nowe doświadczenia do naszych...
Trzecie miejsce i tytuł II V-ce Mistrza Węgier zdobył Baster w miejscowości Jaszbereny. Tym razem rywalizował w specjalności gruzowej. W swojej klasie miał 25 rywali z kilku krajów Europy. Dni 01-03.10.10r. wniosły nowe doświadczenia do naszych umiejętności i wiedzy dotyczącej specjalności RH-T (gruzy), jak również wiele uwag, co do sposobu wartościowania priorytetów i interpretacji regulaminów międzynarodowych IRO przez poszczególnych sędziów.
Jednym z trzech sędziów oceniających pracę Bastera był Japończyk, którego opinie i oceny tłumaczył drugi Japończyk korzystający od czasu do czasu z elektronicznego translatora i to wszystko odbywało się na Węgrzech, można sobie wyobrazić koloryt tych dyskusji.
Co do samych egzaminów i miejsca to znowu trzeba stwierdzić, że jest to kolejny ośrodek szkolenia w niczym nieustępujący innym, które mogliśmy oglądać przy okazji egzaminów w Niemczech, Austrii, Czechach czy innych krajach. Patrząc na takie ośrodki zadajemy sobie pytanie, kiedy chociaż jeden taki powstanie w Polsce?
Partner Grupy Podhalańskiej GOPR Sponsorzy GOPR Partnerzy GOPR
ESRI Polska PZUPlusTatraTauronMercedes Benz Alpin SportSatelHiMountain

Grupa Podhalańska GOPR

al. 1000-lecia 1
34-700 Rabka Zdrój

tel.: 0-18 267 68 80
fax: 0-18 267 64 58

poczta@gopr-podhale.pl

Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
realizuje zadania z zakresu ratownictwa górskiego
dzięki środkom finansowym MSW