Turbacz
Prognoza pogody

II edycja Pucharu Polski 2011 !!!!

26.01.2011

W Zakopanem w dniu 16.01.2011r została rozegrana już druga edycja Pucharu Polski PZA i Amatorów będąca jednocześnie Pierwszą Edycją Pucharu Europy Środkowej oraz eliminacjami polskich zawodników na tegoroczne Mistrzostwa Świata. Ze względu...
W Zakopanem w dniu 16.01.2011r została rozegrana już druga edycja Pucharu Polski PZA i Amatorów będąca jednocześnie Pierwszą Edycją Pucharu Europy Środkowej oraz eliminacjami polskich zawodników na tegoroczne Mistrzostwa Świata. Ze względu na bardzo mało śniegu, trasa została skrócona i ostatecznie wytyczono ją w górnych partiach Kasprowego Wierchu. Z kotła Gąsienicowego wszyscy wystartowali na Przełęcz Liliowe a stamtąd na Beskid, przed którym obowiązkowa była przepinka – zdjęcie nart, założenie raków. Z Beskidu zawodnicy zbiegali na Suchą Przełęcz i dalej już na nartach zjechali do Kotła Goryczkowego. Tam był następny punkt zmiany, w którym zawodnicy zakładali foki i rozpoczynali podejście w kierunku Kasprowego Wierchu. Z pod dzwonu na szczycie zaczynał się zjazd z powrotem w rejon „gienkowych murów” a stąd kolejne podejście przez Lilowe, Beskid, Suchą Przełęcz do mety na Kasprowym. Całość liczyła ok. 1100 m przewyższenia i 7km długości.
Na starcie stanęło ponad 150 najlepszych zawodników z Polski, Czech oraz Słowacji!! Wśród seniorów wygrał Słowak Józef Hlavco ze znakomitym czasem nieco poniżej 60min, drugi był Czech Radosław Groh natomiast na trzecim miejscu uplasował się Polak Andrzej Bargiel. Najlepszą seniorką okazała się Anna Figura, przed Klaudią Tasz i Lenką Hilkova. W klasyfikacji Berhaus Cup najlepszy czas osiągnął Piotr Mędoń przed Markiem Killarskim (obaj KS Kandahar) i Zbyszkiem Orłowskim.Wśród kobiet amatorek pierwsza zameldowała się Słowaczka – Malachovska Zuzanna (Davorin SkiTrab), druga Agnieszka Solik (KS Kandahar), trzecia Zuzanna Sucova
Nasi klubowicze Szymon Zachwieja, Jacek Żebracki, Grzegorz Kwiatek oraz Hubert Klimek zaprezentowali wysoki poziom sportowy. Najlepszy okazał się Szymon Zachwieja, zajmując wysoką 6 lokatę, która wystarczyła do zakwalifikowania się do tegorocznych Mistrzostw Świata we Włoszech w miejscowości Claut. Jacek Żebracki zameldował się na mecie niespełna 30s po Szymku i zajął 7 pozycję, Kwiatek Grzegorz dobiegł na metę na 36 miejscu natomiast Hubert Klimek zwyciężył w Amatorach a kategorii kadet.