Szczawnica
Prognoza pogody

Bokami Zapadnych Tatier czyli "Słowacka Pierra Menta"

30.03.2012

Trasa zawodów wytyczona była w całości w najpiękniejszych rejonach Zachodnich Tatr na Słowacji, przy niezwykle pięknej pogodzie, której suma przewyższenia wyniosła 6600m, a długość ponad 62km! Na ostateczny wynik składała się suma czasów z trzech etapów, których starty, meta oraz sama trasa były codziennie inne.

Najlepszym teamem wśród najmocniejszej kategorii okazali się słowacy, legendarny już Milan Madaj i Jozef Hlavco uzyskując łączny czas 7h18min16s, tuż za nimi na drugim miejscu uplasowali się Matus Danko i Marek Litvaj również ze Słowacji z czasem 7h20min29s, na trzecim miejscu ze strata 17min38s zameldowali się nasi klubowicze, znakomity team już od wielu lat, Jacek Żebracki i Szymon Zachwieja! Wśród kobiet zwyciężył również słowacki team w składzie Janka Madajowa i Lenka Hiklova uzyskując czas 10h16min35s. Polski kobiecy team Małgorzata Czeczott i Solik Agnieszka ze startą 1h50min zajęły 3 miejsce. Oprócz kategorii seniorów mężczyzn i kobiet był podział na weteranów i teamy mieszane.

Oprócz Jacka i Szymona, w zawodach wziął również udział Piotr Stolarczyk, który wraz z Bartkiem Korzeniowskim zajęli 17. miejsce.

Wszystkim, którzy dotarli na mete serdecznie gratulujemy, zwłaszcza że zawody wieloetapowe w skialpinizmie wymagają niezwykłej determinacji, wytrwałości i pokonywania własnych słabości nie tylko podczas wyścigu, ale również w czasie regeneracji sił pomiędzy etapami!

Szczegółowe wyniki, zdjęcia oraz filmiki na stronie Klubu Sportowego Kandahar.