Aplikacja RATUNEK
Aplikacja RATUNEK jest jedyną oficjalną aplikacją zalecaną
i obsługiwaną przez GOPR.
Pogoda w górach
2020.10.26 08:58:49
10°C
8/10, słońce
E słaby
brak
widoczność bardzo dobra
warunki dobre
Warunki turystyczne
dobre
Rabka Zdrój
dobre
Szczawnica
dobre
Turbacz
Prognoza pogody

Szkolenie Centralne z zakresu poszukiwań

12.11.2015

Od 4 do 8 listopada w Rabce przeprowadzone zostało kolejne (drugie) szkolenie II stopnia z dziedziny poszukiwań osób zaginionych w terenie otwartym.

Od 4 do 8 listopada w Rabce przeprowadzone zostało kolejne (drugie)cszkolenie II stopnia z dziedziny poszukiwań osób zaginionych w terenie otwartym. W zajęciach brali udział ratownicy z grup: Bieszczadzkiej, Krynickiej, Jurajskiej, Podhalańskiej, Beskidzkiej i Wałbrzysko -Kłodzkiej, strażacy z OSP Kęty, a także konstruktorzy i operatorzy
dronów z FlyTech Solutions. W trakcie 5-dniowych zajęć przeprowadzono kilka  pozorowanych akcji poszukiwawczych, a także jedną autentyczną. Szkolenie poszukiwawcze II stopnia w GOPR przygotowuje ratowników do organizacji, planowania, prowadzenia, zarządzania i dowodzenia działaniami poszukiwawczymi od najprostszych czynności lokalizacyjnych i przyjęcia zgłoszenia om zaginięciu, do rozbudowanych i zaawansowanych logistycznie akcji poszukiwawczych na dużą skalę. Kurs II stopnia w GOPR od dwóch lat został rozszerzony o ten element, jako naturalny i powszechny w działaniach ratowniczych naszej służby górskiej. Duży nacisk w tym etapie szkolenia kadry ratowniczej kładzie się na umiejętności organizacji działań i wykorzystywania różnych narzędzi służących do odnajdywaniu osób zaginionych w terenie otwartym, w tym - co jest nowością na skalę Polski -  narzędzi statystycznych.

Zdjęcia: OSP KĘTY

Partner Grupy Podhalańskiej GOPR Sponsorzy GOPR Partnerzy GOPR
ESRI Polska PZUPlusTatraTauronMercedes Benz Alpin SportSatelHiMountain

Grupa Podhalańska GOPR

al. 1000-lecia 1
34-700 Rabka Zdrój

tel.: 0-18 267 68 80
fax: 0-18 267 64 58

poczta@gopr-podhale.pl

Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
realizuje zadania z zakresu ratownictwa górskiego
dzięki środkom finansowym MSW