Turbacz
Prognoza pogody

Klub narciarstwa wysokogórskiego

22.04.2013
Klaudia Tasz i Szymon Zachwieja zdobyli tytuły mistrzów Polski w ski-alpinizmie podczas zawodów zorganizowanych przez zakopiański Klub Wysokogórski jako V Puchar "Budrem".
06.03.2013
W ubiegłą sobotę już po raz ósmy w Zawoji profesjonalni skitourowcy i amatorzy z całej Polski zmierzyli się na trasie o długości 11 km. Narciarze walczyli o Puchar górskiego sklepu z Krakowa - Polar Sport.
03.03.2013
"Raz, dwa, trzy" i na mecie zawodów pojawili się znakomici słowaccy skialpiniści: Milan Madaj i Jozef Hlavčo, ale po kolei…
19.06.2012
Kolejna próba przejścia Grani Tatr Zachodnich zakończona sukcesem. Jacek Żebracki wspólnie z Szymonem Sawickim przeszli od Przełęczy Huciańskiej do Przełęczy Liliowe pokonując 45km i 5100m przewyższenia.
30.03.2012
W dniach 23-25.03.12 w Zachodnich Słowackich Tatrach zostały rozegrane prestiżowe trzydniowe zawody skialpinistyczne. Na start przyjechali najlepsi skialpiniści z Polski, Słowacji i Czech. W sumie wystartowały aż 62 teamy.
20.03.2012
10 marca grupa skialpinistów z podhala w składzie: Jacek Żebracki, Szymon Zachwieja i Piotr Mędoń dokonała wymagającego przejścia tourowego tzw. Trawersu Słowackich Tatr Wysokich.
05.03.2012
Przedwczoraj odbyły się, już po raz siódmy, otwarte zawody skitourowe organizowane przez znany sklep górski Polar Sport w Krakowie. Na start przyjechała rekordowa liczba uczestników!
27.02.2012
V edycja Pucharu Czantorii im. Kuby Soińskiego, będąca jedną z edycji tegorocznego Pucharu Polski, przyciągnęła w tym roku na start 72 zawodników z Polski i Słowacji.
27.02.2012
W ubiegłą niedzielę został rozegrany już po raz XII Puchar Pilska, który w tym roku był jednocześnie Pucharem Polski, Europy Środkowej i Słowacji. Na starcie stawiła się rekordowa liczba uczestników.
18.02.2012
10 lutego już po raz 17. został rozegrany słynny, nocny maraton skitourowy w Dolomitach, którego trasa przebiega wokół pięknego pasma Selli. Zawody co roku przyciągają najlepszych skialpinistów świata, a liczba startujących bije rekordy frekwencji.